Kocaman hangi mesajları verdi?

01-07-17 hdomac 0 comment

Kocaman hangi mesajları verdi?

Aykut Kocaman ile Fenerbahçe arasındaki nikâh resmileşti. Aziz Yıldırım’ın “Değiştim” mesajı verdiği (zamanla daha iyi irdeleyeceğiz) imza töreninde bakalım Aykut Kocaman hangi mesajları verdi?

Yöneltilen sorulara verdiği yanıtlar ve Aykut Hocanın açıklamalarından çıkarımlarımızı alt alta yazalım;

-İlk yapmamız gereken eldeki oyuncuların değerini yükseltmek diyerek, onlara güvendiğinin mesajını verdi.

-“Fiziksel kalite olmadan bu oyun oynanmaz” diyerek, “Benim kariyerim bile Fenerbahçe’de oynar” diyen oyuncuları üstü kapalı olarak uyardı.(Hiç kuşku yok ki öncelikle bu açıklamanın adresi Van Persie’ydi)

-“Bazı oyuncular nerede olduklarının farkında değil.” sözleriyle Fenerbahçe aidiyetinin önemini vurgulamaya çalıştı. (Emenike, Volkan Şen ve Van Der Wiel gibi oyuncuları takım çalışmasına almayarak, sorunlu futbolcuların akıbetini belirledi)

-Transfer konusunda merkez forveti adres gösterirken, Van Persie ve Fernandao’ya aba altından sopa gösterdi. Bir bakıma formanın ucuz olmadığını hatırlattı.

-Kaleci konusunda “Volkan Demirel’le yarışacak bir kaleci arayışımız devam ediyor.” derken, kafasındaki ilk kalecinin yine Volkan Demirel olduğunu vurguladı.

-İlk döneminde koşu mesafelerine verdiği önemi vurgularken, yardımlaşma ve doğru pozisyon konusuna da ağırlık vereceğini belitti.

-F.Bahçe’nin dört senedir şampiyonluktan uzak olduğunu ve şampiyonluğu çok arzuladığını belirterek, genç oyuncuları kazanma konusunun ilk planda olmayacağına işaret etti. Bir bakıma genç oyuncuların işi zorlaştı.

İşte Aykut hocanın sözlerinden ilk çıkarımlar böyleydi. Değişimin ana konu haline geldiği imza töreninde konuşulanların hangisi ete kemiğe bürünüp, vücut bulacak.