Galatasaray’ın doğruları…

23-02-18 hdomac 0 comment

Galatasaray, evde, mutlu, bol gollü… Böyle özetleyebiliriz sonucu… Bir başka ifadeyle Türk Telekom’da Galatasaray doğru oyun planı ve doğru hamlelerle farka gitti.
Neydi Galatasaray’ın doğrusu. Öncelikle iç saha coşkusu.
Sonra takım boyunu kısaltması.
Savunması ile birlikte öne çıkarak, Bursasapor’u birinci bölgesinde oynayama mahkum etti.
Konuk ekibi savunmadan çıkarken bireysel hataya zorladı. Sarı-kırmızılı takım 3’lü savunma ile dizilen, oyuna çıkamadığı için 5’liye dönen Bursasapor’un Ekong, Titi ve Ertuğrul’dan kurulu stoper üçlüsüne yaptığı baskıyla oyunu kopardı.
Belhanda’nın Ekong’a yaptığı baskı maçın kırılma anıydı. Galatasaray bununla da yetinmedi Ertuğrul’a da baskı yapıp, maçı 2-0’a getirerek kopardı.
Galatasaray’da Garry Rodrigues, başka bir yazılışla “Hızlı Gonzales” Shehu karşısında elini kolunu sallayarak oynadı. Yasin girdikten sonra bu kez Aziz’in kanadığını su yoluna çevirdi.
Rodrigues gecenin yıldızlarından biri olmayı haketti. Burada Le Guen’in Barış gibi çabuk bir oyuncu yerine Shehu gibi ön libero ve stoper özellikli bir oyuncuyu tercih etmesi de ilginçti. Bir de 3’lü savunma ısrarı.
Maçın diğer yıldızı Gomis. Sadece gol attığı için değil, takım savunmasına katkısı ve ateşleyici özelliği de Galatasaray’ın kazanmasında önemli faktördü.
Ve Belhanda. Çok efektif bir görüntü çizdiği kesin. Rakibin 10 kişi kalmasında yaptığı baskı ile sahnede, Gomis’e attırdığı 4. golle yine sahnedeydi.
Bu arada maç öyle bir noktaya geldi ki Selçuk çıkıp Eren girdikten sonra Galatasaray orta alanında Selçuk-Donk yerinde Fegouli ve Belhanda görev yapıyordu. Fatih Hoca Eren çıktığı için buradan neler alacağını göremedi.
Hemen Mariano’nun dönüşünü de belirtelim. Özellikle ofansif anlamda Linnes’ten daha verimli oynayacağını 30 dakikada bir kez daha gösterdi.
Galatasaray doğru işleri yapınca farklı sonuca ulaştı. Benim beklediğim bir durumdu. Tıpkı Rodrigues’den beklediklerimin sahnelenmesi gibi. Sezon başında Fegouli gelince Tolga-Rodrigues ikilisinden hangisi kenara çekilir sorusuna “Rodrigues” diyenler acaba şimdi ne düşünüyor.
Ayrıca Bursasapor da geçen yılkı sıkıntıyı bir kez daha yaşamamak için daha erken hareket etmeli…Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.