Beşiktaş başa döndü

13-07-17 hdomac 0 comment

Beşiktaş başa döndü

Geçen sezonu şampiyon tamamlayan Beşiktaş’ın kadroyu koruması durumunda eksikliği hissedeceği bölge stoperdi. En az bir tane stoper alması gerekiyordu, siyah-beyazlıların…

Nitekim “Pepe”  gibi önemli bir oyuncu geldi geldi ama Marcelo Lyon’a gitti. Kelimenin tam anlamıyla Beşiktaş başa döndü. Bir bakıma Beşiktaş’ın hala bir stopere ihtiyacı var. Çünkü geçen sezonun tercih edilen ikilisi Marcelo-Tosic’ti. Şimdi de Pepe-Tosic gibi görünüyor.

Genel bakışla Marcelo’nun gidişi hesapları bozdu diyebiliriz. Bu konuda yönetimi eleştirecek değilim. 2 milyona aldığınız oyuncuyu 8.5 milyon ueroya satmak maddi ve idari başarıdır. Öncelikle bonserviste harcamak için paraya ihtiyaç varken… Ayrıca kafasında gitmek olan bir oyuncuyu tutma çabası verimli bir sonuç getirmiyor.

Şimdi gelelim bundan sonra yapılması gerekene… Malum Beşiktaş Aboubakar’ın dönüş problemi, Gökhan Töre’nin sakatlığı nedeniyle bir kanat oyuncusu ve santrafora odaklanmıştı.

Peki, Marcelo gelişmesi sonrası hedefler değişmeli mi?

Siyah-beyazlı takım büyük hedefleri kovalaması için yine önceliğin stopere verilmesi gerekiyor. Uzun süre peşinden koşulan “Vida” müthiş bir hamle olur. Pepe-Vida savunma göbeği takımın gücüne büyük katkı yapacaktır.

Ya kanat ve santrafor… Kanat için Beşiktaş Quaresma-Babel’e alternatif arıyor. Bu noktada Şenol Hoca eski öğrencisi Volkan Şen’i rahatlıkla kullanabilir. Bonservisi elinde olan Volkan,  Şenol Hoca ile kesinlikle yarışmacı olur.

Santrafor konusunda ise Beşiktaş’ın biraz beklemesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü takımlar kadrolarını güncelleyince, boşa çıkacak önemli isimler olacaktır. İsmi geçen Gignac için de Beşiktaş’ın iyi bir tercih olduğu unutulmamalı…

Sözün özü önce stoper, mümkünse Vida… Kanata Volkan Şen ve bir santrafor sıralaması en akılcı seçim olacak.