Açık konuş Başkan Özbek

09-07-17 hdomac 0 comment

Açık konuş Başkan Özbek!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in Galatasaray sevgisi ve hizmet aşkından şüphem yok. Hiç kimse böylesi zor bir göreve “adım, namın yürüsün yeter” diye gelmez.

Özbek de özellikle mali konularda Galatasaray’ı borç sarmalından çıkarmak adına büyük mücadele veriyor. Lakin söz konusu branşlar olunca işler hiç de istenilen gibi gitmiyor.

Nitekim Anadolu Ajansı’nın “AA Spor Masası” programına konuk olduğunda Sneijder konusunda yaptığı açıklamalar beni tatmin etmedi. Biliyorum ki taraftar da tatmin olmadı.

Oysa Başkan Özbek, Sneijder konusunda kendisine soru yöneltileceğini gayet net biliyordu.

Peki, o zaman neden hazırlıksız yakalandı. Başka bir söyleyişle çok laf söyledi, hiçbir şey anlatmadı. Üstelik “Galatasaray şeffaf bir yönetim sergiliyor” derken.

Şimdi bakalım o sözlere ve çelişkilere;

“Sneijder’in kendi kariyeri ile ilgili planlamaları var. Saygı duymak lazım” dedi Başkan Özbek. Bir yıl daha sözleşmesi olan oyuncu, üstelik sezon başlarken mi hatırlar kariyer planını… Bunu geçelim.

“Burada kişisel ve kurumsal bir çatışma yok” diye konuştu Başkan. Günlerdi yaşanan gerilim neden o zaman… Menajer Guido Albers’in gelişi, yaptığı açıklamalar. Bonservisi bedava istemeler… Yıllık ücretini indirme talebi vs… Bunlar durduk yere mi çıktı?

“Galatasaray daha başarılı, daha enerjik bir takım kurmak istiyor” demek ne anlama geliyor. Sneijder de bu özelliklere uyum gösterecek beceri ve istek yok mu? Sneijder takımın enerjisini mi azaltıyor.

“Önemli olan seyir zevki verecek bir takım oluşturmak” ne demek peki… Taraflı tarafsız kime sorsanız, sahada görsel bir şov isterseniz o işin bir parçası olarak Sneijder’i görür…

“Görüşmelerde Tudor-Sneijder ilişkisine dayalı bir şey söz konusu değil” diyor Başkan Özbek. Buna kim inanır bilmiyorum ama ben inanmam. Bu iş tamamen Tudor’a dayalı. Galatasaray Tudor’u seçti, Tudor da Belhanda’yı… Bu neden şeffaf bir şekilde açıklanmıyor anlamak zor.

Nitekim Başkan, “Net açıklamalar yapmak Galatasaray’ın menfaatlerine zarar verir” diyor.

Hani şeffaf bir tarzı vardı Dursun Özbek yönetiminin.

Olmadı Dursun Özbek…. Keşke hazırlıklı olsan ve Sneijder konusunda ki gerçekleri net bir şekilde açıklasaydın. Sizden beklenen buydu.